Önemli Hatırlatmalar

Kayıt Ücretlerine Dahil Olan Hizmetler

 • Açılış kokteyli
 • Kongre cep program kitapçığı
 • Firmaların düzenlediği sergi ve stant alanlarını izleme
 • Öğle yemeği ve kahve molaları
 • Dijital kongre bildiriler kitabı
 • Gala yemeği
 • Yaka kartı
 • Kapadokya turu
 • Kongre sertifikası

Bildiriler

Toplantımızda sözlü bildiri sunmak isteyen katılımcılarımızın, bildirilerini en geç 1 Kasım 2023 tarihine kadar Bildirim.org sitesine yüklemelerini rica ederiz.

Sunum Hazırlama Kılavuzu

 1. Kongremizde tüm sunumlar için ayrılan süre,  bildiri oturumları için 3 dk sunum+3 dk tartışma, olgu sunumları için ise 2 dk sunum+2 dk tartışma şeklinde planlanmıştır. Kongre süresince çalışmaların etkin tartışılmasına ve dolayısıyla sunucuların sunum süresini aşmamasına azami özen gösterilecektir. Lütfen sunum öncesinde zamanlama provası yapınız.
 2. Sunumların Powerpoint formatında hazırlanması ve dijital kopyasının sunumdan en az 2 saat önce teknik masaya teslim edilmesi gerekmektedir. Olası karışıklıkları kolaylıkla çözmek için teslim ettiğiniz sunum dosyanızın bildiri numarası ve sunucunun soyadını içermesine azami özen gösteriniz. Sunumu ilk isimden farklı bir araştırmacı yapacak ise lütfen oturum başkanlarını durumdan haberdar ediniz.
 3. Salonun arka sıralarından görülebilmesi için 20 punto altı yazı boyutu kullanmayınız. Sunumda aktarılan bilgilerle ekranda yansıtılan görselin paralel olmasına özen gösteriniz. Okunaklı olmayan, abartılı ve süslü yazı tiplerinden, ekranda bulanık görünen gölgelemelerden, kalabalık slaytlardan, anlatmayacağınız verilerin slaytta bulunmasından kaçınmanızı tavsiye ederiz.
 4. Süre kısıtlı olduğundan bildirinizle ilgili genel bilgiler vermekten kaçınmanızı, tek slaytta çalışmanın amacını ve tek slaytta (karmaşık değilse) çalışma yöntemini belirtip ardından bulgularınızı mümkünse tablo ve/veya şekillerle destekleyerek vermenizi öneriyoruz. Bildiri oturumları için son 2-3 slaytta bulguların tartışılması, olgu sunumlarında son slaytta tartışmaya açmak istediğiniz soru başlıklarının özetlenmesi sunumunuzun anlaşılmasına ve çalışmayı geliştirecek tartışmaları tetiklemeye yardımcı olacaktır.

Davet Mektubu

Kaydını tamamlamış olan katılımcılara, kongrelere katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla, talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumdan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı ile hazırlanmakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamamaktadır.

Katılım Belgesi

13. Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresine kayıt yaptıran tüm katılımcılar, internet ortamında sertifikalarını alabileceklerdir.

Müze Kart

İsteyen katılımcılarımız, bölgeye gelmeden sosyal programımızda yer alan Güvercinlik Vadisi ve serbest gezebilecekleri Kapadokya bölgesindeki diğer ören yerleri ve müze girişleri için 60 TL karşılığında, https://muze.gov.tr/satis-noktasi?CatalogNo=KRT-MZA01-08-008 belirtilen yerlerden, 1 yıl geçerli olan ve  https://muzeler.org/kategori/muzekart linkinde belirtilen yerlerde kullanabilecekleri MÜZE KART’larını alabilirler. Müze kartlar online olarak da temin edilebilir. Müze kartların daha önceden hazır olması sosyal programın hızlı ve daha etkin yapılmasını sağlayacaktır.